top of page

05.01.2016. 5 січня розпочато реєстрацію на пробне ЗНО

5 січня регіональні центри оцінювання якості освіти розпочали реєстрацію осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.
Пробне зовнішнє оцінювання проводиться тільки для зареєстрованих на нього осіб. Реєстрація на пробне ЗНО 2016 року триватиме до 30 січня 2016 року.

Реєстрація здійснюється виключно в он-лайн режимі на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (вибір регіонального центру залежить від місця проживання учасника).
Учасник пробного ЗНО може скласти максимум два пробних тести (українська мова та література та один предмет на вибір). Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники П ЗНО зможуть роздрукувати з власної персональної сторінки на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
2 квітня 2016 року буде проведено пробне ЗНО з української мови і літератури. Відповідно 9 квітня відбудуться тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, іспанської, німецької, російської або французької мов.

02.01.2016. Учасникам ЗНО варто подбати про отримання паспорта

  Український центр оцінювання якості освіти радить випускникам шкіл подбати про отримання паспорта.
Зокрема, в Центрі нагадують, що реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами.
«Зважаючи на стислі терміни реєстрації, радимо якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів», - повідомили в УЦОЯО.
Як відомо, реєстрація учасників ЗНО триватиме з 01 лютого до 04 березня 2016 року. Випускні шкільні іспити з української мови і літератури, математики та історії України, що в 2016 році будуть проведені у формі ЗНО, і результати яких за бажанням абітурієнтів можуть бути використані для вступу до ВНЗ, відбудуться у травні.
Зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів відбуватиметься після завершення навчального року, у період з 3 до 17 червня.

30.12.2015. З НОВИМ РОКОМ!

Настало найяскравіше, одне із самих гарних свят на світі, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям по всій землі радість і добро, сміх та веселощі, а саме головне - віру в диво. І саме тому я хочу від усього серця побажати Вам у Новому році особливо чудового настрою, щоб Ви підходили до кожного почину з енергією, натхненням.

Нехай старий рік запам'ятається як ще один пройдений етап життя, який щось навчив, щось дав для подальшого. Нехай все, що Ви задумали в Новорічну ніч - збудеться, задумане - здійсниться! Нехай Вашу долю чекає приголомшливо прекрасні події, які принесуть вам і всій вашій родині благополуччя і достаток, впевненість у завтрашньому дні. Бажаю Вам у Новому році міцного здоров'я, удачі, вірних друзів, щирих людей у вашому житті і простого людського щастя!

З Новим роком!

 

25.12.2015. Відеоінструкція щодо реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року

На сайті ХРЦОЯО розміщено відеоінструкцію щодо реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року.

16.12.2015. «Продуктивний провал» - кращий спосіб вивчати математику?

У Сінгапурі, на батьківщині багатьох математичних геніїв, можливо, відкрили секрет навчання математики. Цей метод навчання називається «продуктивний провал», і першим його почав використовувати Ману Капур, директор Лабораторії дослідження навчальних процесів Національного інституту освіти Сінгапуру. 

Студенти, яких знайомлять з незнайомою математичною темою та просять зробити спробу самостійно вирішити завдання, і лише потім розповідають про спосіб вирішення, значно перевершують тих, кого вчать за допомогою формального навчання правилам вирішення завдань.

ДОКЛАДНІШЕ...

Цей підхід є одночасно гранично інтуїтивним - ми вчимося на своїх помилках - і повністю парадоксальним, алогічним: самостійна робота дітей з незнайомими математичними поняттями здається неефективним і потенційно руйнівним для їх упевненості в собі методом.

Капур вважає, що подолання труднощів активізує ті ділянки мозку, які сприяють глибшому запам'ятовуванню. Студенти повинні з'ясувати три важливі речі: що вони знають, межі своїх знань і чого саме вони не знають. Борсання в незнайомому матеріалі в першу чергу покращує здатність до навчання, знаючи певну формулу та вміючи застосовувати її в незнайомих ситуаціях.

29.11.2015 Доставку підручників розпочнуть після 1 грудня

З 1 грудня до департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій розпочнеться доставка підручників для учнів 4 та 7 класів. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час проведення засідання Колегії МОН.
За словами міністра, книжкові бази в регіонах готові до прийому та відвантаження підручників.
"Міністерство здійснило всі необхідні організаційні заходи, щоб прискорити видання нових підручників. Зокрема, завершено тендерні процедури закупівлі підручників, укладено угоди з видавництвами на друк великотиражних видань для учнів 4 і 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською та російською мовами", - зазначив Квіт.
Міністр повідомив, що сьогодні на черзі підписання договорів на видання перекладених підручників для учнів шкіл з навчанням мовами національних меншин та для дітей з особливими освітніми потребами.

26.11.2015. МОН: мета 12-річної школи - зменшення навантаження

Законопроект «Про освіту» визначає запровадження 12-річної школи та містить механізм її реалізації. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
Згідно з пунктом 3 прикінцевих та перехідних положень проекту закону, навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти розпочнеться: для початкової освіти - 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - з першого вересня 2022 року, для профільної середньої освіти - з першого вересня 2018 року.
За словами Сергія Квіта, основною метою запровадження 12-річного навчання є зменшення навчального навантаження на учня та надання йому права вибору предметів у старшій школі.
Він повідомив, що кількість випускників, які підуть навчатися до вищих навчальних закладів, буде зменшуватися, оскільки більшість з них орієнтуватиметься на заклади професійної освіти, які, у свою чергу, будуть розвиватися. При цьому кількість університетів зменшуватиметься.
Міністр також звернув увагу учасників обговорення, що законопроект «Про освіту» передбачає введення нових видів і форм здобуття освіти -  формальної, неформальної та інформальної.
Проект закону також закладає основні положення для подальшої розробки механізмів  для освіти осіб з особливими освітніми проблемами. Цим документом передбачається запровадження посади освітнього омбудсмена, на якого Урядом буде покладено виконання завдань щодо захисту прав людини у сфері освіти.

17.11.2015. 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко.
Рішення про оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.
Зокрема, уряд має передбачити організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, сприяти розширенню навчальних дисциплін англійською мовою, запровадити вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається.
Також мають бути проведені фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

06.11.2015. Календарний план підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання

Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план підготовки та проведення ЗНО в 2016 році, яким визначено дати проведення тестування з кожного навчального предмета, а також дати проведення основних заходів, що супроводжуватимуть проведення тестування у наступному році.
Зокрема, основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови і літератури. Тестування з математики буде проведено 11 травня, а з історії України - 13 травня.
Оскільки результати тестування із зазначених предметів будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, учасники тестування дізнаються про свої результати до кінця навчального року -26 травня. Український центр оцінювання якості освіти не пізніше 31 травня має надіслати навчальним закладам відомості з результатами атестації випускників за 12-бальною шкалою.
Подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня. До 18 березня в учасників ЗНО буде можливість внесення змін до реєстраційних даних.

01.11.2015. ЗНО з математики: особливості тесту 2016 року

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2016 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритої форми з короткою відповіддю, а також завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Загальна кількість завдань тесту з математики – 33, на виконання яких учасникам буде відведено 180 хвилин.
Увага! Результат виконання завдань №1-28 та №31-32 буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з математики. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

ДОКЛАДНІШЕ...

16.10.2015. Стратегія патріотичного виховання

Президент України Петро Порошенко підписав Указ ''Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки'', яка спрямована на виховання патріотизму та утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українців, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України.
У Стратегії зазначається, що формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей та молоді повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби Українського народу.

10.10.2015. В Україні розробили Дорожню карту освітніх реформ

Стратегічною дорадчою групою при Міністерстві освіти і науки України розроблено Дорожню карту освітніх реформ на період 2015 – 2025 років, яку вже передано до МОН України. Документ детально описує реалізацію освітньої реформи в Україні.
Автори Дорожньої карти освітніх реформ зазначають, що в її основу було покладено доопрацьовану "Концепцію розвитку освіти України", яка широко обговорювалась наприкінці 2014 – початку 2015 років.
Автори Дорожньої карти освітніх реформ зазначають, що документ є матрицєю освітніх реформ, яка доводить до певного рівня деталізації заходи, необхідні для запровадження реформ, встановлює певні часові рамки, але при цьому залишає простір для постійного доопрацювання, кореляції та доповнень.
Документ містить опис понад двохсот системних дій і заходів, що необхідно виконати для реформування освітньої системи України.


Докладніше: Дорожня карта освітньої реформи (2015 – 2025).

21.09.2015. Випускні іспити у школах відбудуться у формі ЗНО

Міністерством освіти і науки затверджені строки та форму проведення державної підсумкової атестації учнів у 2015/16 навчальному році. Відповідний наказ підписано міністром Сергієм Квітом.
Документом визначено, що шкільні іспити учнів 4-х та 11-х класів будуть проведені у травні, учні 9-х класів складуть іспити у червні. Одинадцятикласники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.
Зокрема, випускники початкової школи з 10 по 20 травня пройдуть державну підсумкову атестацію з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики.

Дев’ятикласники складатимуть іспити з 1 по 10 червня. У цей період вони мають скласти іспити з української мови і математики, а також з одного з предметів, який буде обрано педагогічною радою школи.

У свою чергу одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію з трьох предметів: української та іноземної мов, а також з математики або історії за вибором випускника. Іспити відбудуться у період з 16 по 30 травня 2016 року і будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

09.09.2015. У жовтні стартує І етап учнівських олімпіад

Міністр освіти і науки підписав наказ про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів, згідно з яким у цьому навчальному році буде проведено 21 учнівську олімпіаду та 12 учнівських турнірів.
Перший етап Всеукраїнських учнівських олімпіад буде проведено у жовтні, другий етап відбудеться у листопаді-грудні, у січні-лютому 2016 року проведуть третій етап шкільних олімпіад.
Також наказом МОН затверджено кількісний склад команд для участі у фінальному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з відповідних навчальних предметів.

07.09.2015. МОН надано перелік літератури для використання у школах

Міністерство освіти і науки надіслало переліки навчальної літератури, що мають відповідний гриф, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році. Відповідний лист надіслано до обласних органів управління освітою, інститутів післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітніх навчальних закладів.
Зокрема, навчальним закладам надано переліки навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для використання у початковій, основній та старший школі.
Окремий перелік навчальних програм, підручників і навчально-методичних посібників надано для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин.
У Міністерстві освіти і науки також повідомили, що у 2015 році школи можуть використовувати підручники для 4-7-х класів попередніх років видання.

02.09.2015. МОН змінило положення про дистанційну освіту

Міністерством освіти і науки затверджено зміни до Положення про дистанційне навчання, яким зокрема, передбачено можливість дистанційного навчання учнів, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Згідно з документом, дистанційне навчання відтепер може організовуватися для учнів, які з будь-яких причин не можуть відвідувати навчальні заняття в загальноосвітніх навчальних закладах.
Серед таких причин є стан здоров’я учня, проживання за межею пішохідної доступності до ЗНЗ, надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, воєнний конфлікт, проживання або перебування за кордоном, на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
Також дистанційно зможуть навчатися учні, які за результатами останнього річного оцінювання навчальних досягнень опанували програмовий матеріал відповідного класу на 10, 11 або 12 балів.
Переведення на дистанційну форму навчання здійснюється за письмовою заявою повнолітньої особи або батьків.

24.06.2015. Поріг тесту ЗНО з математики склав 10 тестових балів

24 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг ''склав/не склав'' для зовнішнього незалежного оцінювання з математики, який у 2015 році дорівнюватиме 10 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.
Усі учасники тестування, результат яких склав 9 балів включно або нижче, не матимуть результатів тесту ЗНО з математики та не зможуть подавати сертифікат з цього предмета до вищих навчальних закладів.
Учасники ЗНО з математики, які набрали 10 балів і більше, отримають результати тестування за шкалою 100-200 балів.
Результати, отримані учасниками зовнішнього незалежного оцінювання з математики які подолали пороговий бал, та ухвалені таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100-200 балів будуть оприлюднені 25 червня.
Максимальна кількість балів, яку мав можливість набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з математики, дорівнював 48 балів (базовий рівень) та 66 балів (поглиблений рівень).

01.09.2015. Зі святом!

Дорогі діти, шановні колеги та батьки!

Щиро вітаю Вас зІ святом Першого дзвоника – Днем знань, святом молодості і надій. Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній для всіх: для тих, хто вперше у житті переступає поріг школи, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець.

Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен день, кожен крок. Ростіть здоровими та досягайте високих результатів у навчанні!

17.06.2015. Національно-патріотичне виховання здійснюватиметься за новою Концепцією

25.05.2015. Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів

Листом МОН  від 22.05.2015 №1/9-253 ''Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів'' передбачено, що структуру навчального року та строки проведення канікул встановлюватимуть загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідними органами управління освітою. Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.
Вручення документів про освіту планується провести для випускників 9-х класів 8 – 9 червня, 11-х класів – 28 – 29 травня.
у Міністерстві освіти і науки наголошують, що робочі навчальні плани мають розроблятися школами у такій же формі та за тими ж рекомендаціями, як і минулого року (лист МОН України від 11.06.2014 № 1/9-303).

16.04.2015. Положення про золоту медаль ''За високі досягнення у навчанні'' та срібну медаль ''За досягнення у навчанні''

January 01, 2020

Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про золоту медаль та срібну медаль, (наказ МОН України від 17.03.2015 №306) яким визначено механізм нагородження школярів за досягнення у навчанні. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки і вже пройшов процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.
Список претендентів на нагородження золотою або срібною медалями визначається керівником навчального закладу за результатами річного оцінювання в 10 класі та першому семестрі 11 класу і затверджується на засіданні педагогічної ради шляхом прийняття відповідного рішення.
Учні, які не можуть підтвердити результати навчальних досягнень у 10 класі з незалежних від них обставин (навчання у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо), нагороджуються золотою та срібною медалями за результатами навчальних досягнень в 11 класі.

05.01.2015. Розпочато реєстрацію учасників ЗНО у 2015 році

5 січня розпочато реєстрацію абітурієнтів та випускників шкіл для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Процес реєстрації триватиме впродовж 7 тижнів і завершиться 20 лютого 2015 року.
У 2015 році, у зв’язку із проведенням загального тестування з української мови, що відбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбуватиметься за дещо зміненою процедурою.
Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.
Тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівня складності.
ЗНО з української мови і літератури традиційно буде обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту. Результати ЗНО з української мови і літератури одночасно будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи.

21.11.2014. Оголошено дату та умови проведення ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури

18 листопада в студії «Укртелекому» заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук провели селекторну нараду, поінформувавши освітян про умови проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2015 році.
Павло Полянський повідомив, що всі випускники шкіл проходитимуть ДПА з української мови та літератури у поєднанні зі ЗНО 24 квітня 2015 року. ДПА з інших двох предметів (математики або історії і третього предмету на вибір учня) школа проводитиме для 11-класників за самостійно розробленими завданнями, оскільки жодних збірників завдань більше не буде. Також було наголошено, що у 2015 році державна підсумкова атестація буде проведена тільки у письмовій формі.
Директор УЦОЯО Ігор Лікарчук зазначив – для того, щоб 24 квітня пройти ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури, кожен 11-класник повинен заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. Загалом, реєстрація учнів триватиме з 5 січня до 20 лютого 2015 року. Опісля всі зареєстровані випускники проходитимуть ДПА і ЗНО за єдиними тестами у визначений день. Ігор Лікарчук звернув увагу на те, що за виконання тесту з української мови та літератури випускникові виставлятимуть 2 оцінки: першу – за ДПА у шкалі від 1 до 12 балів (на основі цієї оцінки випускнику видаватимуть атестат); другу – за ЗНО у шкалі від 100 до 200. На основі цього результату буде визначено – «склав» чи «не склав» ЗНО абітурієнт. Якою має бути мінімальна кількість балів для проходження ЗНО, визначатимуть експерти

Please reload

ЦІКАВІ ТА КОРИСНІ ОСВІТЯНСЬКІ НОВИНИ

bottom of page