top of page

Шановні колеги!

З кожним роком зменшується кількість дітей, які проводять своє дозвілля в компанії з книжкою. Сам процес читання вважають довгим та нудним. Але саме робота з книжкою, з текстом є одним з основним видом діяльності на уроці. Як зацікавити дітей до того чи іншого художнього твору? Як привабити їхню увагу? Чи можуть бути уроки читання різноманітними, динамічними та відповідати одній з головних задач уроків англійської мови – спілкування та розвиток комунікативної компетенції? Думаю, що так.

У дітей середніх класів є вже певний життєвий досвід та вони прагнуть до самоствердження, мають певні переконання, вчаться відстоювати власну позицію, точку зору. Існує чимало способів, які урізноманітнюють уроки читання.

Спосіб №1 – запропонувати учням висловитися, що вони знають про тему цього тексту, спробувати скласти перелік імовірних слів , які можуть зустрітися в ньому, а потім прочитати та перевірити здогадку.

Спосіб №2 – запропонувати учням переглянути текст та розповісти про що йде мова, хто головний персонаж.

Текст може стати основним носієм нового матеріалу, як лексичного так і граматичного. 

Спосіб №3 – попросити учнів прочитати текст швидко та пошукати слова, які пов’язані з темою або граматичною структурою, яка представлена на уроці, підкреслити,  обвести, вказати на відповідні слова, вирази.

Спосіб № 4 – прочитати та знайти слова, які містять певну лексичну одиницю, буквосполучення, слово з певним звуком. Робота з текстом - ефективний шлях звернути увагу на вимову та правопис слів.

Дуже важливо розвивати навички свідомого читання. Для цього можна використовувати завдання на знаходження  необхідної інформації.

Спосіб № 5 – запропонуйте учням прочитати запитання до тексту та знайти відповіді на них, встановити порядок та хід подій, визначити чи правдиві судження.

Спосіб №6 – запропонуйте учням інсценувати оповідання. Співпереживання головному персонажу – один з шляхів свідомого розуміння твору.

Спосіб № 7 – за окремими ключовими  словами запропонувати передбачити розгортання подій оповідання. Робота у групах та парах пожвавить та зацікавить дітей та допоможе розвинути їх творчість та уяву.

Спосіб № 8 – закінчити та спрогнозувати кінцівку, подальший хід подій незакінченого твору, а потім порівняти його з оригіналом.

Спосіб № 9 – для формування словникового запасу першочергове завдання - розвитку мовної здогадки. Учні не повинні розуміти кожне слово, про значення нових незнайомих лексичних одиниць дітям слід навчитися здогадуватися за допомогою контексту, мовленнєвої ситуації.

Робота з текстом розкриває широкі можливості як для індивідуальної, парної та групової видів робіт. А вірно сплановані види завдань стануть першими сходинками до прагнення дітей до самоосвіти та самовдосконалення.

 

bottom of page