top of page

Web 2.0 →Освіта 2.0 ?..

РОБОТА В  МЕРЕЖІ  ІНТЕРНЕТ

(«Освіта: погляд педагога», Олександр Гольдін «Журнал «Комп’ютерра»»)

 

Сервіси  Веб.2.0 - це друге покоління мережевих сервісів, які дозволяють  користувачам не тільки мандрувати по мережі, але й спільно працювати й розміщувати в мережі текстову та медіа – інформацію.

Базові  принципи «Освіти 2.0» співзвучні з головними принципами  Веб. 2.0:

1. Принцип суб’єктності :

зміст освіти завжди суб’єктивний – формується не авторами програм, а власно, учнями «тут і зараз», під час їх особистого руху в світі великої культури по індивідуальним освітнім траєкторіям.

2. Принцип  надлишковості:

насищення освітнього простору носіями знань; різновіковий склад учнів ; наявність різноманітної літератури; можливість роботи з експертами, з Інтернет  ресурсами; організація предметно- практичної діяльності(робота з лабораторним обладнанням, реальна продуктивна діяльність).

3. Принцип співпраці: 

  • рівні права учителя та учня;

  • учитель не є теперь єдиним  джерелом   інформації;

  • наявність у всіх учасників визначеного статусу, який постійно змінюється : відвідувач (гість, клієнт, постійний член групи для занять, експерт) ,(в різних групах учні та учитель можуть мати різні статуси);

  • заміна  «оцінок успішності»  моніторингом особистих освітніх досягнень у формі відкритих резюме, портфоліо ,  та інш.

Я вважаю, що на цих засадах створені та працюють мережеві спільноти вчителів:   

  Відкритий класс

Мережа творчих учителів

 Мережева спільнота вчителів математики

Smart технології на уроках математики

        Мені пощастило ввійти до складу  мережі творчих учителів   ТТК    ( тимчасового творчого колективу) вчителів міста Харкова, які працюють над реалізацією  питання застосування інформаційно-комунікаційних технологій у навчанні. Сайт колективу  http://ttk-кafedra.ucoz.ua/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтернет, покриття Wi-Fi  в кабінеті математики дозволяє розширити рамки освітніх ресурсів,використовувати  на уроках матеріали різних сайтів , відеоролики з Інтернету.

  За допомогою використання  можливостей сервісу YATI. RU і  Web- камери  Logitech  С 270    деякі  уроки  в 11-Б класі  проводилися в режимі on line,  транслювалися в прямому ефірі на сайті   http: //uchon.jimdo.com/. Це надавало можливості бути присутніми на уроках тим учням, які в цей час хворіли  або не були на уроці з інших причин. Такі уроки для вчителя важкі, потребують   детальної  підготовки  та відповідальності.

На фото учасники проекту "Урок Online" Лазебний І. (9-Б), Афанасьєв Ю. (9-Б)

bottom of page